Usługa "Od seniora do mentora"

Pragniemy poinformować, że Bałtycka Akademia Umiejętności wprowadziła do swojej oferty szkoleniowej usługę „Od seniora do mentora”

Szanowny Pracodawco,
Jeśli zatrudniasz pracowników w wieku 60+ i chcesz wykorzystać ich doświadczenie oraz potencjał, ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Skorzystaj z naszej nowej usługi szkoleniowej „Od seniora do mentora”

Czy chciałbyś mieć własnego pracownika mogącego prowadzić szkolenia wewnętrzne w Twojej Firmie?
Czy wiesz jak najlepiej wykorzystać potencjał, wiedzę i umiejętności starszych pracowników?
Jak zapewnić pełne zdolności funkcjonowania poszczególnych stanowisk pracy po odejściu starszych pracowników na emeryturę?
Co zrobić, żeby ich wiedza i umiejętności nie odeszły na emeryturę wraz z nimi?

Mamy dla Ciebie innowacyjne rozwiązanie. Przyślij takiego pracownika do nas, gdyż uruchomiliśmy zupełnie nową usługę. Bałtycka Akademia Umiejętności przeszkoli Twojego pracownika na mentora, który będzie mógł nie tylko prowadzić szkolenia wewnętrzne, ale też będzie wiedział jak przyuczyć młodych, nowych pracowników do ich stanowisk pracy.
Chroń bezcenne zasoby, jakimi jest wiedza i doświadczenie dojrzałych pracowników, bo to jest TWÓJ ZYSK.
Zadzwoń do nas już teraz: +48 58 737 77 22, udzielimy Ci wszelkich informacji.
Możesz się zdecydować na przeszkolenie pracowników w ramach swoich środków, funduszu socjalnego, funduszy Urzędu Pracy lub skłonić pracownika, żeby zmotywowany przez Ciebie sam chciał podwyższyć swoje kwalifikacje.
Inne korzyści?
Doświadczeni pracownicy będą mogli z satysfakcją przekazać młodszym kolegom posiadaną wiedzę, a oprócz tego poprawić swoją sytuację społeczno-zawodową.  Natomiast młodsi pracownicy mają niepowtarzalną okazję czerpania z wiedzy i nabytych umiejętności starszych, doświadczonych kolegów przekazywaną we właściwy, profesjonalny sposób. Pod okiem fachowców – mentorów mogą poszerzać swoje horyzonty w obrębie posiadanych kwalifikacji zawodowych.
To nie koniec korzyści. Przysyłając do nas pracownika w ramach programu „Od seniora do mentora” możesz uzyskać zniżki na prowadzone przez nas inne kursy kwalifikacyjne dla swoich pracowników.

Cele szkolenia:
Na poziomie wiedzy:
• Dostarczenie wiedzy z zakresu psychologii uczenia się i uczenia osób dorosłych.

• Dostarczenie wiedzy z zakresu stosowanych metod w coachingu i mentoringu.
Na poziomie umiejętności:
• Nauczenie sposobów określania celów
• Nauczenie zadawania pytań zmierzających do realizacji celów
• Doskonalenie umiejętności efektywnego przekazywania instrukcji
Na poziomie postaw
• Inspirowanie do stosowania zasad etyki w coachingu i mentoringu
• Inspirowanie do partnerskiej relacji:  mistrz – uczeń

Proponujemy trzy wersje szkolenia:
I - warsztaty dwudniowe  (16 godzin). Cena 500 zł od osoby.
II – warsztaty dwudniowe + mentoring na terenie zakładu pracy (6 godz. na osobę). Cena 1300zł od osoby.
III – kurs (32 godz.)  + mentoring na terenie zakładu pracy (6 godzin na osobę). Cena 1600 zł od osoby.
W wersji z mentoringiem na terenie zakładu pracy będzie odbywało się realne przekazywanie wiedzy wyznaczonym pracownikom pod okiem trenera.
Zajęcia warsztatowe  będą odbywały się w grupach od 8 do 15 osób.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie ukończenia szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 tycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186)